Dzięki naszej Bibliotece mieszkańcy Bielan:

- mają dostęp do kultury - biblioteka jest miejscem umożliwiającym udział w kulturze i edukacji. Ciekawe nowości wydawnicze, spotkanie z pisarzem, teatrzyk dla dzieci, wirtualny, nieograniczony dostęp do dóbr kultury - to tylko wybrane formy naszej oferty.

- mają miejsce, do którego zawsze mogą przyjść, jest  tam ciepło i sucho - biblioteka jest bardzo ważnym i potrzebnym miejscem, gdzie można przyjść po ciekawą książkę, przejrzeć czasopisma lub wypożyczyć je do domu, otrzymać potrzebną informację, zrobić ksero lub wydrukować dokumenty, a także skorzystać bezpłatnie z Internetu.

- zdobywają wiedzę i umiejętności, uczą się nowych rzeczy - oprócz podstawowych działań, biblioteka pełni funkcję instytucji wspomagającej upowszechnianie wiedzy, dostęp do szeroko pojętej informacji, nowych technologii, dostęp do kultury. Jest ściśle związana ze środowiskiem na rzecz, którego działa.

Bezpłatne kino i spotkania z twórcami
Konkursy czytelnicze
Książki z dużymi literami, bogata oferta literatury obcojęzycznej
Komputery z bezpłatnym dostępem do internetu w każdej bibliotece