Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na "Mikołajki w bibliotece". Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia (sobota) w godzinach 10:30-14:30 w siedzibie Biblioteki Bielany przy ul. Romaszewskiego 19. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

W programie:
- 10:30-14:30 //  świąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych / malowanie buziek / kiermasz książek
- 11:00-12:00 // "Pomocnik Świętego Mikołaja" - przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru Czarodziej
Specjalne przedstawienie świąteczne, autorstwa Małgorzaty Kałun ze "Studia Twórczego Rozwoju STwÓR". Jest to interaktywne przedstawienie opowiadające o tym, jak pewien ELF chciał zostać pomocnikiem Mikołaja. Czekają go bardzo trudne zadania w wykonaniu których pomagają mu dzieci. W spektaklu występują : Mikołaj, Pani Mikołajowa, Elf, Renifer oraz psotny Chochlik. Ciekawa fabuła i zaangażowanie widowni przez cały czas trwania przedstawienie, gwarantują dzieciom świetną zabawę.
- 12:30-14:00 // "Ratujmy Mikołaja!" - film familijny
Poczciwy pechowiec elf Bernard marzy, aby trafić do elitarnej grupy naukowców pracujących nad nowymi prezentami w laboratorium Świętego Mikołaja. Zamiast tego za sprawą niefortunnego wynalazku niechcący ujawnia lokalizację miasta elfów chciwemu szefowi firmy przewozowej. Nevil Złoczyński chce ukraść magiczną Kulę Czasu, która umożliwia Mikołajowi wręczanie prezentów dzieciom na całym świecie w zaledwie jedną noc. Jedynym sposobem na powstrzymanie zła, naprawienie szkód i uratowanie Mikołaja jest ratunkowa misja w czasie. Zabawny, inteligentny film dla całej rodziny.
Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.

- Podczas wydarzenia istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej przez osoby niedosłyszące.
- Placówka jest dostępna architektonicznie dla osób na wózkach lub z wózkami.