Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Włosokiem w ramach cyklu "Aktorzy na Bielanach". Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski - krytyk filmowy i teatralny. Wydarzenie odbędzie się 10 maja o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Biblioteki Bielany przy ul. Romaszewskiego 19. Obowiązują ZAPISY pod nr tel. 693 705 884 (od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-16:00). Wydarzenie finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy Bielany.

Tomasz Włosok (ur. 13 października 1990 w Warszawie) – polski aktor filmowy i teatralny. W 2016 ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Zadebiutował w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie rolą Antona w spektaklu "Proca" w reż. André Hübnera-Ochodlo. W warszawskim Teatrze Soho można go oglądać w spektaklu "Ości" w reż. Pawła Miśkiewicza. Partnerował Bogusławowi Lindzie w roli ucznia Władysława Strzemińskiego w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy "Powidoki". Zagrał ciekawe role w projektach reżyserowanych przez Macieja Pieprzycę – filmie "Jestem mordercą" i serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku" Canal+. W pierwszej polskiej produkcji platformy Netflix, serialu "1983" wyreżyserowanym przez Agnieszkę Holland, Kasię Adamik, Agnieszkę Smoczyńską i Olgę Chajdas, opowiadającym alternatywną wersję historii, w której żelazna kurtyna nigdy nie upadła, Tomasz partneruje Robertowi Więckiewiczowi w roli młodszego inspektora Jakuba Suchoparskiego.

Główne filmowe role zagrał w thrillerze psychologicznym "Reakcja łańcuchowa" Jakuba Pączka oraz w "Diablo. Wyścig o wszystko" w reżyserii Michała Otłowskiego – opartej na prawdziwych wydarzeniach historii o nielegalnych wyścigach samochodowych, a także w Smoku Tomasza Bagińskiego – pierwszym z serii krótkometrażowych filmów Science Fiction pt. „Legendy Polskie”. Sympatię widzów zyskał dzięki rolom w serialach kostiumowych, takich jak biograficzny "Bodo", "Wojenne dziewczyny" i "Stulecie Winnych'. W 2020 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał nagrodę za drugoplanową rolę męską za rolę „Waldena” w filmie "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa".