Zapraszamy na kolejne spotkania w ramach projektu „Bądź EKO z biblioteką” .
Jeśli pogoda na zewnątrz pozwoli to na warsztatach pojawi się prawdziwy ul z pszczołami!
Projekt realizowany w ramach dofinansowania z Funduszu Edukacji Ekologicznej m. st. Warszawy.
23.09 (poniedziałek) // 17:00-18:00
Prelekcja: Pracowite życie pszczoły / WSTĘP WOLNY
Czytelnia Naukowa II, ul. Romaszewskiego 19
Prelekcja o najciekawszych elementach życia pszczoły z prezentacją najważniejszego sprzętu pasiecznego i produktów pszczół. Dlaczego matka pszczela żyje aż 5 lat a pszczoła robotnica tylko 5 tyg.? Czemu truteń nie ma ojca ale ma dziadka? Te i inne zagadnienia z niezwykłej organizacji życia roju omówimy z użyciem zdjęć i autentycznych rekwizytów pszczelarskich. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
24.09 (wtorek) // 17:00-18:00
Warsztaty pszczelarskie dla dzieci w wieku 5-7 lat / WSTĘP WOLNY 22 639 88 51
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 26, ul. Romaszewskiego 19
Ciekawa opowieść o pszczołach oraz ich roli, której towarzyszy zwykle przedstawienie zawodu pszczelarza, gdzie żyją pszczoły: pokazanie kószki (starego typu ula) oraz ula i jego części, chętni będą mogli złożyć części w całość; pokazanie autentycznych plastrów i kawałków przetopionego wosku, węzy; oglądanie drobnego sprzętu pszczelarskiego, który można potrzymać w dłoniach i poczuć się przez chwilę jak pszczelarz, a także przymierzyć pszczelarski kapelusz. Rola pszczół: tablica edukacyjna z budową pszczoły i zapylaniem, modele owoców zapylania i podstawowe produkty (pyłek, pierzga); pokazanie modeli pszczół oraz pszczelich ramek ze zdjęciami prawdziwych plastrów.
26.09 (czwartek) // 17:00-18:00
Warsztaty pszczelarskie dla dzieci w wieku 8+ lat / WSTĘP WOLNY 22 639 88 51
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 26, ul. Romaszewskiego 19
Ciekawa opowieść o pszczołach oraz ich roli, której towarzyszy zwykle przedstawienie zawodu pszczelarza,
gdzie żyją pszczoły: pokazanie kószki (starego typu ula) oraz ula i jego części, chętni będą mogli złożyć części w całość, pokazanie autentycznych plastrów i kawałków przetopionego wosku, węzy; oglądanie drobnego sprzętu pszczelarskiego, który można potrzymać w dłoniach i poczuć się przez chwilę jak pszczelarz, a także przymierzyć pszczelarski kapelusz. Rola pszczół: tablica edukacyjna z budową pszczoły i zapylaniem, modele owoców zapylania i podstawowe produkty (pyłek, pierzga); pokazanie modeli pszczół oraz pszczelich ramek ze zdjęciami prawdziwych plastrów.