WYSTAWY 2023

Paweł Rytel

Ur. 1972 w Warszawie. Studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Duisburgu (Niemcy) u prof. Martina Goppelsroedera oraz studia Terapii Sztuką w instytucie IBKK Bochum (Niemcy). Aktualnie pracuje jako terapeuta i artysta malarz. Członek Niemieckiego Związku Artystów. W jego pracach dominuje strona metafizyczna człowieka. Inspiracje stanowi mistyka i związane z nią emocje.
Miał wiele wystaw indywidualnych oraz grupowych. Jego prace znajdują Się w Polsce, Niemczech, Francji, Szwecji.
Ważniejsze wystawy indywidualne i grupowe:
- Galeria L.O.N., Gelsenkirchen (Niemcy), „Maski", „Czas i Natura" (1996/97).
- Muzeum Gelsenkirchen-Buer (Niemcy), Performance „Apfelbaum" (1999).
- Galeria EL, Elbląg (Polska), „Powiązania" (1999).
- BOK, Warszawa-Bielany (Polska), „Szaman" (1999).
- Galeria Miejska, Gelsenkirchen (Niemcy), „Trotzallerdem" (2000).
- 1-er Salon d'art et d'artisant, Franconville (Francja), - „Między Życiem a Śmiercią" (2000).
- Projekt „Sztuka w Mieście", Gelsenkirchen (Niemcy), (2000).
- „Wissenschaftpark", Gelsenkirchen (Niemcy), „Bieg Czasu", (2000).
- Galeria „SOLNA", Stockholm (Szwecja), „Maski", (2001).
- Caritas Gelsenkirchen (Niemcy), „Strażnicy i Demony", (2001).
- Centrum Rehabilitacji „St. Georg"Ge-Buer (Niemcy), „Retrospektywa", (2001)
- Galeria „Antenne", Gelsenkirchen (Niemcy), „Treffpunkt", (2002)
- Galeria „Art-Kresy", Warszawa (Polska), „Natura i Człowiek", (2002).
- Galeria „Antenne", Gelsenkirchen( Niemcy), „Mój Świat", (2002).
- Wystawa Objazdowa, Płn. Westfalia (Niemcy), „Welt, Du und Ich" (2002/05).
- Galeria „ Zimmer 16", Berlin (Niemcy), „Spotkania" (2006).
- Galeria „Mandelmond", Berlin (Niemcy), „Laboratorium Duszy" (2007).
- Galeria „Village Voice", Berlin (Niemcy), „Pokrewieństwa" (2012).

Wystawę można oglądać do 9 czerwca w Galerii Aneks Bielański przy ul. Romaszewskiego 19

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wystawy >TUTAJ<

Hanahaki

wystawa "Hanahaki" autorstwa Agaty Charuk i Weroniki Nowojskiej, studentek Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Agata Charuk urodzona w 1998 roku w Pasłęku. W latach 2015 - 2019 uczennica Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Obecnie studentka czwartego roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swoich pracach odnosi się do popkultury i estetyki współczesnej Japonii, sfery wizualnej mangi, ale także europejskiej tradycji malarstwa. Jej obrazy mówią o cielesności, radości, smutku i strachu - o wszystkim, co towarzyszy życiu.

Weronika Nowojska od 2020 roku jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa. Ukończyła Projektowanie Graficzne w Liceum Plastycznym w Częstochowie z wyróżnieniem. Stypendystka rektora ASP w Warszawie na rok 2022/23. W swojej twórczości skupia się na malarstwie olejnym, akwarelowym i śladach które pozostawiamy na sobie nawzajem. W jej ostatnich pracach stale przebija się czerwień tła, która nadaje obrazom odrealnionego, onirycznego charakteru. Porusza się w nurcie symbolizmu i sztuki figuratywnej.

Bielańska Fototeka - Wrzeciono i Wawrzyszew

Na ponad 200 fotografiach zobaczycie ludzi, miejsca i wydarzenia związane z obszarami, gdzie dzisiaj znajdują się dwa duże osiedla Wrzeciono i Wawrzyszew. Na wystawie prezentowane są unikatowe zdjęcia sprzed 20, 40 a nawet 80 lat! Wśród nich m.in. teren dawnego lotniska bielańskiego, wieś Wawrzyszew, budowa Huty Warszawa i życie na osiedlach.