DZIAŁ ANIMACJI KULTURY

22 669 60 12

Wystawy można oglądać:

- od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 19.00

- w soboty w godzinach 10.00 – 15.00.

Grupy zorganizowane zapraszamy po uprzednim umówieniu telefonicznym w godzinach 8.00-16.00.

Więcej o wystawach w zakładce WYSTAWY

Dział Animacji i Kultury (wcześniej Dział Zbiorów Specjalnych - Muzeum) zajmuje się przygotowywaniem wystaw, spotkań, wykładów oraz wszelkich form popularyzacji kultury i sztuki. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury takimi jak: Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Muzeum Woli, Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. W kilkunastoletnim okresie swojej działalności prezentował wiele wystaw historycznych, literackich i artystycznych.

Prezentowane wystawy to własne projekty, przygotowane przez pracowników Działu lub ekspozycje wypożyczone z innych instytucji. Niektórym z nich towarzyszyły sesje popularnonaukowe oraz publikacje wydane przez Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica.