Kochane Czytelniczki i Kochani Czytelnicy,
miło nam poinformować, że dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”. „Gorączka Złota PCK" to jedna z corocznych akcji Polski Czerwony Krzyż (PCK), której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Akcja polega na zbiórce „złotych" monet o nominałach 1, 2 i 5-groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki w sklepach, w szkołach, w przedszkolach oraz w firmach. Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, drobne monety zamieniają się w „tony złota", które pomagają najmłodszym, zapobiegają wykluczeniu społecznemu i stwarzają szansę na lepszy start w dorosłość. Środki zebrane podczas akcji przeznaczane są na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi: letni wypoczynek, ciepłe posiłki w szkołach, wyprawki szkolne, a także pomoce naukowe.

▶️ Biblioteki biorące udział w akcji:
▪️ Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 26, ul. Romaszewskiego 19,
▪️ Czytelnia Naukowa II, ul. Romaszewskiego 19,
▪️ Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 120, ul. Romaszewskiego 19,
▪️ Storyteka, ul. Zgrupowania AK "Kampinos" 15,
▪️ Mediateka Start-Meta, ul. Szegedyńska 13a,
▪️ Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 22, ul. Rudzka 12/14,
▪️ Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 49 i Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 103, al. Reymonta 6,
▪️ Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 27 i Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 12, al. Zjednoczenia 19,
▪️ Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 21, ul. Wrzeciono 48,
▪️ Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65, ul. Petofiego 3,
▪️ Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 43 i Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 96, ul. Perzyńskiego 3.

Akcja „Gorączka Złota PCK" potrwa do 24 maja 2024 r.

Zachęcamy Was do włączenia się w akcję!