◾ KINO ZA ROGIEM W BIBLIOTECE, ul. Romaszewskiego 19 zaprasza:

- 1 lutego o godzinie 17:00 - STRACONE ZŁUDZENIA / ZAPISY
Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską sztuki Louise de Bargeton. Ów mezalians wiedzie go aż na paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo poetyczne klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce. Którą ze ścieżek wybierze Lucien, by wedrzeć się na salony? Inspirowany Komedią ludzką Balzaca dramat kostiumowy, a jednocześnie całkiem aktualny pamflet na dzisiejsze media.

- 8 lutego o godzinie 17:00 - SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA / ZAPISY
Filmowa biografia Louisa Waina, jednego z najpopularniejszych komercyjnych ilustratorów w historii Anglii. Jego twórczość, od pewnego momentu zdominowana przez wyimaginowany świat zantropomorfizowanych kotów, wydatnie wpłynęła na postrzeganie tych zwierząt przez ludzi. Wcześniej, przez wieki, były albo wielbione jako mistyczne bóstwa – albo tępione, jako sprzymierzeńcy wiedźm i grzeszników. Wain jako pierwszy w dziejach dostrzegł, że są „przezabawne, śmieszne, samotne, wystraszone i dzielne. Jak ludzie…”
W roli Loiusa Waina znakomity Benedict Cumberbatch.

- 15 lutego o godzinie 17:00 - CÓRKA + spotkanie z Łukaszem Maciejewskim - krytykiem filmowym i teatralnym / ZAPISY
Leda udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina, która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować.

- 22 lutego o godzinie 17:00 - TAJEMNICZY OGRÓD / ZAPISY
Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z bratem pokojówki Dickonem i uroczym bezpańskim psiskiem dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi, co bardzo jej się przyda, gdy dowie się, że w posiadłości mieszka nie tylko wuj, ale i jego chorowity syn. Ekranizacja klasyka literatury dziecięcej, powieści Frances Hodgson Burnett pod tym samym tytułem.

W sprawach dotyczących pokazów w Kinie za Rogiem w Bibliotece prosimy o bezpośredni kontakt pod numerem telefonu: 693 705 884