BD26: Spotkanie autorskie z p.Emilią Kiereś | 20.11.2015

SPOTKANIE AUTORSKIE

20 listopada 2014 roku  w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 26 przy ul. Duracza 19  odbyło się spotkanie autorskie z Panią Emilią Kiereś - autorką, ilustratorką i tłumaczką książek dla dzieci.

Jej przygodowe powieści z pogranicza rzeczywistości i baśni, choć skierowane do młodego czytelnika, również starszym dostarczają wiele przyjemności z lektury. Odkrywamy w nich uniwersalne prawdy i ponadczasowe wartości. Do tej pory ukazało się pięć książek Autorki: Srebrny dzwoneczek, Brat, Łowy, Kwadrans, Rzeka.

W spotkaniu z Autorką wzięli udział uczniowie klas trzecich ze szkoły podstawowej na Bielanach. Pani Emilia przeczytała fragment swojej najnowszej książki pt. Rzeka, opowiedziała o jej powstawaniu i tworzeniu do niej ilustracji, a następnie odpowiadała na liczne pytania ze strony słuchaczy. W kolejnej części spotkania uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające ilustracje do przeczytanego fragmentu Rzeki. Na koniec autorka podpisywała książki i rozdawała autografy.
W tym listopadowym czasie długie wieczory są idealną porą na wspólne czytanie. Zapraszamy rodziców i dzieci do lektury książek Pani Emilii Kiereś. W zbiorach naszej Biblioteki mamy wszystkie!

kieres emilia