Przez ostatnich kilka miesięcy tworzyliśmy zupełnie nową bibliotekę. Storyteka to nowe wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Bielan. Będzie ona połączeniem tradycyjnej biblioteki ze światem nowych technologii, tworzona z myślą o bielańskich dzieciach i młodzieży.

Storyteka znajduje się w Galerii Młociny (ul. Zgrupowania AK "Kampinos" 15) na 1. piętrze, tuż obok Primarku.

Na ponad 200 metrach kwadratowych znajdzie się wypożyczalnia z bogatymi zbiorami książek, komiksów, audiobooków i gier, a także nowoczesna przestrzeń gamingowa, która będzie wyposażona w komputery, konsole i najnowsze tytuły do ogrania.

Storyteka to nie tylko miejsce i rzeczy, ale też obszerna oferta warsztatowa. Obejmie ona zajęcia edukacyjna, artystyczne, literackie, przyrodnicze, naukowe, kulinarne oraz rękodzielnicze. Do tego dojdą spotkania z technologią jak „kodowanie na dywanie”, nauka programowania i robotyki przy użyciu klocków LEGO czy Ozobotów.

Storyteką pokieruje Aneta Sawczuk-Kędziak, związana od kilkunastu lat z naszą biblioteką, w czasie których pracowała w Mediatece Start-Meta. W Storytece chce wdrożyć m.in. zajęcia edukacyjne w modelu STEAM, łączące zagadnienia z zakresu nauki, technologii, sztuki i matematyki.

Wielkie otwarcie już za tydzień, w piątek 13-ego! Zapraszamy od 10:00 do 20:00.

W programie:
13:00-14:00 - "Raz, dwa, trzy - ja i ty" animacje dla dzieci w wieku 2-3 lat z opiekunami / ZAPISY
15:00-16:00 - "STORebka - zrób swoją torbę na książki ze Storyteki" - warsztaty rękodzielnicze dla młodzieży 11+ / ZAPISY
17:00-19:00 - Rysunek fotorealistyczny z Wioletą Braunsejs - zajęcia plastyczne dla młodzieży 11+ / ZAPISY

Przez cały dzień zapraszamy do udziału w "Twórczej sztafecie" - zabawie słowami i liniami, polegającej na tworzeniu wspólnych opowieści: słownej i ilustracyjnej / zabawa dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych :)

Dla odwiedzających Storytekę w dniu otwarcia czekają niespodzianki!