Konkurs plastyczny z okazji XXV-lecia Samorządności Warszawskiej.

note-wcies konkurs  

Miasto Stołeczne Warszawa
i
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

serdecznie zapraszają uczniów warszawskich szkół do udziału w konkursie plastycznym z okazji XXV- lecia Samorządności Warszawskiej.

Do wzięcia udziału w konkursie zachecamy:

- uczniów klas 1-3 szkół podstawowych zapraszamy do namalowania swojej wizji przyszłości Warszawy w konkursie plastycznym pt.: „Warszawa przyszłości”

..Jak wyobrażacie sobie nasze miasto za kilkanaście, kilkadziesiąt, może sto lat. Jak będzie wyglądała architektura, zieleń, woda, tereny sportowe, szkoły, muzea, kina, sklepy, ulice, place, pomniki. Jak chcielibyście by wyglądała Warszawa…
Zachęcamy Was do sięgnięcia po różnorodne formaty. Mogą to być zarówno niewielkie prace mieszczące się na kartkach z notesika jak i duże malowidła n.p. na szarym papierze pakowym. Można stworzyć kilka lub kilkanaście maleńkich wizji lub jedną dużą, samemu, lub malowaną wraz z kolegami. Można też stworzyć cykl kilku prac - wówczas najlepiej gdyby były na podobnym formacie. Chodzi nam o jak największą różnorodność i indywidualizm przekazu, o to by autor sam lub z pomocą nauczyciela wybrał jakiej wielkości pracę chce wykonać. Prosimy za to o techniki wyłącznie płaskie, malarskie - malujcie farbami plakatowymi, akwarelowymi, temperami, akrylami ale również pastelami suchymi i olejnymi.
Najbardziej ceniona będzie odwaga podejmowanych tematów i rozwiązań, wyobraźnia i samodzielność ( oczywiście z wyjątkiem prac grupowych, gdzie trzeba się dogadać żeby coś wspólnie stworzyć).

- uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt.: „ Miasto moje a w nim - sen o Warszawie… w XXV rocznicę samorządności warszawskiej”

Gdyby zastanowić się nad ideą samorządności to najważniejsze w niej są aktywność, odwaga, chęć dokonywania zmian i brania odpowiedzialności za miejsce i społeczność w której się mieszka, twórcza postawa, refleksyjność, myślenie o innych. Chodzi o nasze Miasto, o Warszawę i o ludzi, którzy tu mieszkają.
Konkurs odnosi się do przyszłości Warszawy – takiej jaką chcielibyśmy widzieć : miasta naszych marzeń a nawet snów. Spróbujmy uwierzyć że możemy wpływać na wygląd swojego otoczenia, dzielnicy, całej Warszawy i zmieniać je jako Obywatele, Gospodarze.

Proponujemy udział w jednej z następujących kategorii :
I. „ Warszawa Moich marzeń” - artystyczna wizja Warszawy swoich marzeń wykonana przez jednego autora lub grupę autorów.
forma pracy powinna być płaska- malarstwo, grafika, rysunek, kolaż - również na podobraziach innych niż papier, np. takich jak tektura, tkanina, drewno, płótno, format pracy dowolny.Obraz grupy autorów nie powinien być mniejszy niż format kartki A2. Zachęcamy do odwagi i eksperymentów twórczych.
II. „ Miejsce dla Ludzi” - projekt przyjaznego miejsca dla Warszawiaków i gości to znaczy np. miejsca odpoczynku, spotkań, zabawy itp. dla różnych grup ludzi np. młodzieży, dla studentów, dla dzieci, dla seniorów itp. Może to być w tradycyjnej formie projektu na papierze milimetrowym lub w wersji komputerowej, ale również w postaci makiety nieprzekraczającej wymiarów kartki A2,wykonanej samodzielnie lub grupowo. Zachęcamy również do wykonania projektu w innej formie plastycznej wykreowanej przez autora.

Szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu.

Serdecznie zapraszamy.

 

Do pobrania:

Ulotka o konkursie

REGULAMIN KONKURSU

Załącznik 1

Załącznik 2 

Załącznik 3